Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
znachora od zwierząt i znachorkę od ludzi, ubrała w niebieskie kitle, oboje obsadziła na jedyny etacie posługacza, każde z połową wynagrodzenia.
Wtedy pensje były symboliczne zarówno jej, lekarki weterynarii, jak i posługacza w dwóch osobach. Zwyczajowe datki, gościńce jak je tu nazywano, od właścicieli pacjentów, sprawiedliwie dzieliła na troje, traktowała pomocniczą hybrydę z szacunkiem, nie lekceważyła ich doświadczenia w zielarstwie. W jaki sposób zamiast pary wrogów zyskała przyjaciół i ujęła sobie społeczność.
- Jakiś zawistnik doniósł gdzie trzeba i omal nie wyrzucili mnie za chronienie reliktów kapitalistycznej ciemnoty - dopełniła obraz Marta i obie starsze panie wielce rozbawiły wspomnienia.
Bardzo możliwe śmiały się
znachora od zwierząt i znachorkę od ludzi, ubrała w niebieskie kitle, oboje obsadziła na jedyny etacie posługacza, każde z połową wynagrodzenia.<br>Wtedy pensje były symboliczne zarówno jej, lekarki weterynarii, jak i posługacza w dwóch osobach. Zwyczajowe datki, gościńce jak je tu nazywano, od właścicieli pacjentów, sprawiedliwie dzieliła na troje, traktowała pomocniczą hybrydę z szacunkiem, nie lekceważyła ich doświadczenia w zielarstwie. W jaki sposób zamiast pary wrogów zyskała przyjaciół i ujęła sobie społeczność.<br>- Jakiś zawistnik doniósł gdzie trzeba i omal nie wyrzucili mnie za chronienie reliktów kapitalistycznej ciemnoty - dopełniła obraz Marta i obie starsze panie wielce rozbawiły wspomnienia.<br>Bardzo możliwe śmiały się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego