Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Grzegorz Petka
Tytuł: strona o kolejach
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
ile na funkcjonalność pod względem sposobów i techniki prowadzenia ruchu pociągów. Makieta spełnia funkcję tzw. laboratorium prowadzenia ruchu pociągów.
Makieta mieści pięć stacji:
1. Stacja osobowa przejściowa, położona na linii dwutorowej, z dwoma torami głównymi dodatkowymi i pulpitem odwzorowującym w uproszczony sposób nastawnicę mechaniczną.
2. Stacja towarowa węzłowa z lokomotywownią pomocniczą i wachlarzową (z obrotnicą), położona na linii dwutorowej, z odgałęziająca się linią jednotorową.
3. Stacja osobowo-towarowa, przejściowa - typowa mijanka na linii dwutorowej z jednym torem głównym dodatkowym.
4. Stacja towarowa rozrządowa, o układzie poprzecznym, z górką rozrządową oraz odwzorowanymi hamulcami torowymi. Ta stacja również jest węzłowa (z odgałęzieniem linii
ile na funkcjonalność pod względem sposobów i techniki prowadzenia ruchu pociągów. Makieta spełnia funkcję tzw. laboratorium prowadzenia ruchu pociągów.<br>Makieta mieści pięć stacji:<br>1. Stacja osobowa przejściowa, położona na linii dwutorowej, z dwoma torami głównymi dodatkowymi i pulpitem odwzorowującym w uproszczony sposób nastawnicę mechaniczną. <br>2. Stacja towarowa węzłowa z lokomotywownią pomocniczą i wachlarzową (z obrotnicą), położona na linii dwutorowej, z odgałęziająca się linią jednotorową. <br>3. Stacja osobowo-towarowa, przejściowa - typowa mijanka na linii dwutorowej z jednym torem głównym dodatkowym. <br>4. Stacja towarowa rozrządowa, o układzie poprzecznym, z górką rozrządową oraz odwzorowanymi hamulcami torowymi. Ta stacja również jest węzłowa (z odgałęzieniem linii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego