Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
przyrządów optycznych.
Wyjazd miał nastąpić w dniu następnym (tj. 6.09.) w godzinach rannych dwoma pociągami ewakuacyjnymi z dworca Warszawa-Wschodnia. Na komendanta pociągów ewakuacyjnych wyznaczono kpt. R. Frejszmidta.
Ewakuacją objęto część personelu, gotowe, nie odebrane przyrządy, części i zespoły, niektóre surowce (głównie szkło optyczne i metale kolorowe), podstawowe materiały pomocnicze oraz narzędzia i aparaty pomiarowe. Maszyny i urządzenia produkcyjne pozostały w Warszawie.
Opuszczonych budynków PZO pilnowała straż przemysłowa i przeciwpożarowa pod nadzorem dyrektora A. Dłuskiego.
Przeprowadzona w takim tempie, bez wcześniejszego przygotowania ewakuacja, nie wróżyła możliwości rozpoczęcia we Lwowie zamierzonej działalności i potwierdza wcześniejszą tezę, że nosiła cechy improwizacji.
Kierownictwo
przyrządów optycznych.<br>Wyjazd miał nastąpić w dniu następnym (tj. 6.09.) w godzinach rannych dwoma pociągami ewakuacyjnymi z dworca Warszawa-Wschodnia. Na komendanta pociągów ewakuacyjnych wyznaczono kpt. R. Frejszmidta.<br>Ewakuacją objęto część personelu, gotowe, nie odebrane przyrządy, części i zespoły, niektóre surowce (głównie szkło optyczne i metale kolorowe), podstawowe materiały pomocnicze oraz narzędzia i aparaty pomiarowe. Maszyny i urządzenia produkcyjne pozostały w Warszawie.<br>Opuszczonych budynków PZO pilnowała straż przemysłowa i przeciwpożarowa pod nadzorem dyrektora A. Dłuskiego.<br>Przeprowadzona w takim tempie, bez wcześniejszego przygotowania ewakuacja, nie wróżyła możliwości rozpoczęcia we Lwowie zamierzonej działalności i potwierdza wcześniejszą tezę, że nosiła cechy improwizacji.<br>Kierownictwo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego