Typ tekstu: Książka
Autor: Rojek Tadeusz
Tytuł: Jak to się je
Rok: 1992
widelec pałeczkami.
Kuchnia chińska nie wymaga jednak krajania podawanych potraw, nóż jest więc całkowicie zbędny. Ponieważ nie wszyscy umieją posługiwać się pałeczkami, nigdzie na świecie w chińskich restauracjach nie budzi zdziwienia prośba o podanie zwykłych sztućców.
Nasze obyczaje są inne. Nóż zajmuje ważną pozycję na stole i bodajże coraz ważniejszą, ponieważ kraje się nim coraz więcej potraw, i to takich, które do niedawna dzielono tylko widelcem.
"Dziś użycie noża wzrosło na całym świecie. Ludzie starszego pokolenia ze zgrozą patrzą na krajanie nożem - powiedzmy - naleśników, ale trudno, jest to obecnie dopuszczalne" - stwierdza Jan Kamyczek w swojej "Grzeczności na co dzień".
Wolno więc
widelec pałeczkami.<br>Kuchnia chińska nie wymaga jednak krajania podawanych potraw, nóż jest więc całkowicie zbędny. Ponieważ nie wszyscy umieją posługiwać się pałeczkami, nigdzie na świecie w chińskich restauracjach nie budzi zdziwienia prośba o podanie zwykłych sztućców.<br>Nasze obyczaje są inne. Nóż zajmuje ważną pozycję na stole i bodajże coraz ważniejszą, ponieważ kraje się nim coraz więcej potraw, i to takich, które do niedawna dzielono tylko widelcem.<br>"Dziś użycie noża wzrosło na całym świecie. Ludzie starszego pokolenia ze zgrozą patrzą na krajanie nożem - powiedzmy - naleśników, ale trudno, jest to obecnie dopuszczalne" - stwierdza Jan Kamyczek w swojej "Grzeczności na co dzień".<br>Wolno więc
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!