Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
jej właściwości, wydobywanie i przeróbka chemiczna", XV. "Rozwój petrochemii", XVI. "Polarografia", XVII. "Rozszerzenie badań na związki organiczne", XVIII. "Okres rozwoju biochemii", XIX. "Sztuczne włókna", XX. "Tworzywa sztuczne", XXI. "Wynalazek wulkanizacji kauczuku", XXII. "Promieniotwórczość naturalna i sztuczna".
Tytuły poszczególnych rozdziałów podałem specjalnie, aby czytelnicy recenzji mogli zorientować się, o czym ta popularnonaukowa książka traktuje.
Ocenę jej rozpocznę od sprawy natury formalnej. Otóż brak mi nazwiska opiniodawcy czy redaktora naukowego, odpowiedzialnego od strony merytorycznej za opublikowaną książkę. Nie ma też żadnego wyjaśnienia, komu ma ona służyć. Brak też na końcu pracy bibliografii, na której autor oparł tekst. W niektórych przypadkach widać, że nie
jej właściwości, wydobywanie i przeróbka chemiczna", XV. "Rozwój petrochemii", XVI. "Polarografia", XVII. "Rozszerzenie badań na związki organiczne", XVIII. "Okres rozwoju biochemii", XIX. "Sztuczne włókna", XX. "Tworzywa sztuczne", XXI. "Wynalazek wulkanizacji kauczuku", XXII. "Promieniotwórczość naturalna i sztuczna".<br> Tytuły poszczególnych rozdziałów podałem specjalnie, aby czytelnicy recenzji mogli zorientować się, o czym ta popularnonaukowa książka traktuje.<br> Ocenę jej rozpocznę od sprawy natury formalnej. Otóż brak mi nazwiska opiniodawcy czy redaktora naukowego, odpowiedzialnego od strony merytorycznej za opublikowaną książkę. Nie ma też żadnego wyjaśnienia, komu ma ona służyć. Brak też na końcu pracy bibliografii, na której autor oparł tekst. W niektórych przypadkach widać, że nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!