Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 3 (33) marzec
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Maktab, centrum logistyczne Światowej Ligi Muzułmanów, zdobył między innymi amerykańskie instrukcje przeznaczone dla służb specjalnych, zwane "czarnymi księgami CIA" -paramilitarne podręczniki szkoleniowe wydane pod koniec lat 50. i na początku 60. Autorzy nie pogardzili nawet materiałami nt. środków wybuchowych, broni i taktyki walki, które można znaleźć m.in. w magazynach popularnonaukowych.

Przegapiona okazja

Chodziło przecież o to, żeby terrorystą mógł zostać każdy, kto chce opanować w imię Allacha ten zabójczy fach, nawet analfabeta z afgańskiej czy pakistańskiej dziczy. I prawie każdy kto chciał, zostawał nim. CIA właściwie w tym nie przeszkadzała. Pracując dla nich, obserwowałem z bliska islamskich bojowników, przede wszystkim
Maktab, centrum logistyczne Światowej Ligi Muzułmanów, zdobył między innymi amerykańskie instrukcje przeznaczone dla służb specjalnych, zwane &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"czarnymi księgami CIA"&lt;/&gt;&lt;/&gt; -paramilitarne podręczniki szkoleniowe wydane pod koniec lat 50. i na początku 60. Autorzy nie pogardzili nawet materiałami nt. środków wybuchowych, broni i taktyki walki, które można znaleźć m.in. w magazynach popularnonaukowych.<br><br>&lt;tit&gt;Przegapiona okazja&lt;/&gt;<br><br>Chodziło przecież o to, żeby terrorystą mógł zostać każdy, kto chce opanować w imię Allacha ten zabójczy fach, nawet analfabeta z afgańskiej czy pakistańskiej dziczy. I prawie każdy kto chciał, zostawał nim. CIA właściwie w tym nie przeszkadzała. Pracując dla nich, obserwowałem z bliska islamskich bojowników, przede wszystkim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!