Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
się z roku na rok i wahała w granicach od 600 do 700 różnorodnych podmiotów. W połowie lat siedemdziesiątych staraniem wydawnictw nieprofesjonalnych ukazywało się aż 40% ogólnej liczby tytułów, ale tylko 4% globalnego nakładu.
Liczba wydawców profesjonalnych powiększała się stopniowo w ciągu lat osiemdziesiątych, przy czym produkcją "książek do czytania" (popularnonaukowych i literackich) zaczęły zajmować się instytucje przygotowujące poprzednio wyłącznie "teksty do studiowania", np.
opracowania z zakresu prawa, ekonomii lub techniki (Wydawnictwo Prawnicze, Wydawnictwa Normalizacyjne "Alfa"). Miało to jednak niewielki wpływ na ogólne wyniki produkcji.
Wytwórczość wydawców zawodowych i nieprofesjonalnych pozostawała uzależniona od państwa. Idzie tu nie tylko o sprawę tak
się z roku na rok i wahała w granicach od 600 do 700 różnorodnych podmiotów. W połowie lat siedemdziesiątych staraniem wydawnictw nieprofesjonalnych ukazywało się aż 40% ogólnej liczby tytułów, ale tylko 4% globalnego nakładu.<br> Liczba wydawców profesjonalnych powiększała się stopniowo w ciągu lat osiemdziesiątych, przy czym produkcją "książek do czytania" (popularnonaukowych i literackich) zaczęły zajmować się instytucje przygotowujące poprzednio wyłącznie "teksty do studiowania", np.<br> opracowania z zakresu prawa, ekonomii lub techniki (Wydawnictwo Prawnicze, Wydawnictwa Normalizacyjne "Alfa"). Miało to jednak niewielki wpływ na ogólne wyniki produkcji.<br> Wytwórczość wydawców zawodowych i nieprofesjonalnych pozostawała uzależniona od państwa. Idzie tu nie tylko o sprawę tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!