Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
polne. Z nieba zstąpił anioł, rozrąbał drzewo, rozpędził ptaki i bestie, a tylko pozostawił korzenie, które przytroczył do ziemi łańcuchami z żelaza i miedzi.
Daniel, wezwany do pałacu, z łatwością wytłumaczył przedziwny sen:
- Królu, drzewo to władza twoja, która dosięga nieba jak jego gałęzie. Podobnie jak ono zostaniesz unicestwiony i postradasz rozum. I wtedy wyrzucą cię ludzie ze swego grona. Będziesz mieszkał wśród zwierząt i jadł trawę jak woły. A pozostawione korzenie oznaczają, że przywrócone ci będzie królestwo, jak tylko poznasz, że władza pochodzi od Najwyższego.
Tak istotnie się stało. Król, tknięty obłędem, żył wśród zwierząt w największym poniżeniu, a gdy po
polne. Z nieba zstąpił anioł, rozrąbał drzewo, rozpędził ptaki i bestie, a tylko pozostawił korzenie, które przytroczył do ziemi łańcuchami z żelaza i miedzi.<br>Daniel, wezwany do pałacu, z łatwością wytłumaczył przedziwny sen:<br>- Królu, drzewo to władza twoja, która dosięga nieba jak jego gałęzie. Podobnie jak ono zostaniesz unicestwiony i postradasz rozum. I wtedy wyrzucą cię ludzie ze swego grona. Będziesz mieszkał wśród zwierząt i jadł trawę jak woły. A pozostawione korzenie oznaczają, że przywrócone ci będzie królestwo, jak tylko poznasz, że władza pochodzi od Najwyższego.<br>Tak istotnie się stało. Król, tknięty obłędem, żył wśród zwierząt w największym poniżeniu, a gdy po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego