Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
wyczerpujące omówienie, co wyjaśnia pewną wyrywkowość not bibliograficznych. Z drugiej strony, spróbuję położyć nacisk na tendencje mniej znane.
Podejście do działań ludzkich via modele normatywne nie jest tu uważane za rodzaj panaceum - przeciwnie, wypunktuję jego ograniczenia. Wydaje się jednakże, iż temu typowi podejścia, w odróżnieniu od opisowego, zazwyczaj stosowanego, nie poświęca się wystarczającej uwagi. Jeśli tak jest w istocie, dyskusja poniższa jest usprawiedliwiona.
Nie da się uniknąć wzmianek na temat formalnych własności modeli, lecz będą one ograniczone do minimum. Szczegóły wyłożone przy użyciu stosownej symboliki, a także rygorystycznie sformułowane definicje i dowody twierdzeń znajdzie czytelnik w innych źródłach.

2. Modelowanie indywidualnego wyboru
wyczerpujące omówienie, co wyjaśnia pewną wyrywkowość not bibliograficznych. Z drugiej strony, spróbuję położyć nacisk na tendencje mniej znane.<br> Podejście do działań ludzkich via modele normatywne nie jest tu uważane za rodzaj panaceum - przeciwnie, wypunktuję jego ograniczenia. Wydaje się jednakże, iż temu typowi podejścia, w odróżnieniu od opisowego, zazwyczaj stosowanego, nie poświęca się wystarczającej uwagi. Jeśli tak jest w istocie, dyskusja poniższa jest usprawiedliwiona.<br> Nie da się uniknąć wzmianek na temat formalnych własności modeli, lecz będą one ograniczone do minimum. Szczegóły wyłożone przy użyciu stosownej symboliki, a także rygorystycznie sformułowane definicje i dowody twierdzeń znajdzie czytelnik w innych źródłach.<br><br>&lt;tit&gt;2. Modelowanie indywidualnego wyboru
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego