Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 9.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
czy sposobu zachowania. Odwzorowuje on te popularne żydowskie zapatrywania, wśród których dominowała niechęć, a często i pogarda do chrześcijan. Z tego powodu takie powieści nabierają znaczenia literackiego świadectwa o rozmaitych odmianach antychrześcijańskości w judaizmie i w życiu żydowskim.

- Wracając jednak do sprawy dialogu. Zawsze zastanawiało mnie to, że więcej miejsca poświęca się w nim Staremu Testamentowi, a przecież tym, co stanowi podstawową przyczynę rozłamu między Żydami a chrześcijanami, jest osoba i misja Jezusa. Czy kluczowa z naszego punktu widzenia postać Jezusa Chrystusa zajmuje ważne miejsce w dialogu, czy też jest raczej przemilczana?

Osoba i posłannictwo Jezusa pojawiają się, aczkolwiek rzadko i niechętnie
czy sposobu zachowania. Odwzorowuje on te popularne żydowskie zapatrywania, wśród których dominowała niechęć, a często i pogarda do chrześcijan. Z tego powodu takie powieści nabierają znaczenia literackiego świadectwa o rozmaitych odmianach &lt;orig&gt;antychrześcijańskości&lt;/&gt; w judaizmie i w życiu żydowskim.<br><br> - Wracając jednak do sprawy dialogu. Zawsze zastanawiało mnie to, że więcej miejsca poświęca się w nim Staremu Testamentowi, a przecież tym, co stanowi podstawową przyczynę rozłamu między Żydami a chrześcijanami, jest osoba i misja Jezusa. Czy kluczowa z naszego punktu widzenia postać Jezusa Chrystusa zajmuje ważne miejsce w dialogu, czy też jest raczej przemilczana?<br><br> Osoba i posłannictwo Jezusa pojawiają się, aczkolwiek rzadko i niechętnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego