Typ tekstu: Książka
Autor: Janicka Bożena, Janda Krystyna
Tytuł: Gwiazdy mają czerwone pazury
Rok: 1998
krewni drugiej wielkiej krakowskiej aktorki, Antoniny Hoffman, ukazanej w serialu dość niekorzystnie. Obrazili się. A nam się wydawało, że pokazujemy sprawy, które żyją już tylko na kartach historii.
W Krakowie pamiętają mnóstwo szczegółów z życia Modrzejewskiej. Na przykład, że kiedy przyjechała z Ameryki, częstowała dzieci jakimiś obrzydliwymi cukierkami. Ktoś mi potem wyjaśnił, co to były za cukierki: guma do żucia. Pierwsza, jaka trafiła do Polski.
Nie jestem pewna, czy "Białą bluzkę", spektakl który przyniósł mi - nie wiem jak to nazwać - wiele gorących uczuć ze strony widowni można w ogóle uznać za postać teatru. To był po prostu kaprys.
Maszynopis leżał u
krewni drugiej wielkiej krakowskiej aktorki, Antoniny Hoffman, ukazanej w serialu dość niekorzystnie. Obrazili się. A nam się wydawało, że pokazujemy sprawy, które żyją już tylko na kartach historii.<br>W Krakowie pamiętają mnóstwo szczegółów z życia Modrzejewskiej. Na przykład, że kiedy przyjechała z Ameryki, częstowała dzieci jakimiś obrzydliwymi cukierkami. Ktoś mi potem wyjaśnił, co to były za cukierki: guma do żucia. Pierwsza, jaka trafiła do Polski.<br>Nie jestem pewna, czy "Białą bluzkę", spektakl który przyniósł mi - nie wiem jak to nazwać - wiele gorących uczuć ze strony widowni można w ogóle uznać za postać teatru. To był po prostu kaprys.<br>Maszynopis leżał u
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego