Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
bo na przykład w Szwajcarii przerażeni rodzice, wychowani na Disneyu, wyprowadzali dzieci z seansów i zagrozili dystrybutorowi procesem o deprawację.

Urodzony praski nadrealista
Ta opowieść mówi wiele zarówno o klimacie, w jakim przyszło ˇVankmajerowi pracować przez większą część życia, jak i o charakterze jego filmów, odbiegającym daleko od wszystkiego, co potocznie kojarzy się z filmem animowanym.
JanˇVankmajer urodził się w Pradze w roku (1934) założenia w tym mieście czeskiej grupy surrealistów, do której sam przystąpił blisko 40 lat później. Ruch surrealistyczny w Czechach okazał się tak żywotny, że nie zniszczyła go okupacja hitlerowska, stalinizm i interwencja Układu Warszawskiego.
Praga od
bo na przykład w Szwajcarii przerażeni rodzice, wychowani na &lt;name type="person"&gt;Disneyu&lt;/&gt;, wyprowadzali dzieci z seansów i zagrozili dystrybutorowi procesem o deprawację.<br><br>&lt;tit1&gt;Urodzony praski nadrealista&lt;/&gt;<br>Ta opowieść mówi wiele zarówno o klimacie, w jakim przyszło ˇ&lt;name type="person"&gt;Vankmajerowi&lt;/&gt; pracować przez większą część życia, jak i o charakterze jego filmów, odbiegającym daleko od wszystkiego, co potocznie kojarzy się z filmem animowanym.<br>&lt;name type="person"&gt;JanˇVankmajer&lt;/&gt; urodził się w Pradze w roku (1934) założenia w tym mieście czeskiej grupy surrealistów, do której sam przystąpił blisko 40 lat później. Ruch surrealistyczny w Czechach okazał się tak żywotny, że nie zniszczyła go okupacja hitlerowska, stalinizm i interwencja Układu Warszawskiego.<br>Praga od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego