Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 2000
chłonne zazwyczaj zmniejszają się po pewnym czasie.
Opisane objawy poprzedzają pojawienie się przeciwciał anty-HIV w surowicy krwi, które zwykle stają się dodatnie około ósmego tygodnia po zakażeniu.

Zakażenie bezobjawowe
Po ustąpieniu objawów ostrych następuje okres bez widocznych zmian chorobowych, tylko w krwi obecne są przeciwciała oraz wirusy. Osoby takie potocznie nazywane "nosicielami HIV" są zakaźne dla innych, podobnie jak chorzy na AIDS. Okres bezobjawowy trwa od kilku miesięcy do wielu lat, po czym u części chorych występują różne objawy chorobowe, początkowo dyskretne, później nasilone.

Zespół limfadenopatyczny
U części zakażonych po kilku miesiącach lub latach od wniknięcia wirusów następuje powiększenie węzłów
chłonne zazwyczaj zmniejszają się po pewnym czasie.<br>Opisane objawy poprzedzają pojawienie się przeciwciał anty-HIV w surowicy krwi, które zwykle stają się dodatnie około ósmego tygodnia po zakażeniu.<br><br>&lt;tit&gt;Zakażenie bezobjawowe&lt;/&gt;<br>Po ustąpieniu objawów ostrych następuje okres bez widocznych zmian chorobowych, tylko w krwi obecne są przeciwciała oraz wirusy. Osoby takie potocznie nazywane "nosicielami HIV" są zakaźne dla innych, podobnie jak chorzy na AIDS. Okres bezobjawowy trwa od kilku miesięcy do wielu lat, po czym u części chorych występują różne objawy chorobowe, początkowo dyskretne, później nasilone.<br><br>&lt;tit&gt;Zespół limfadenopatyczny&lt;/&gt;<br>U części zakażonych po kilku miesiącach lub latach od wniknięcia wirusów następuje powiększenie węzłów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego