Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
określa się w hPa lub w mm Hg.
Innym wskaźnikiem, będącym w powszechnym użyciu w meteorologii, służącym do określania wilgotności powietrza, jest wilgotność względna powietrza ( f ). Jest to stosunek prężności pary wodnej znajdującej się aktualnie w powietrzu w danej temperaturze do prężności pary wodnej nasyconej w tej samej temperaturze.

Często potocznie używa się określenia „powietrze nasycone", gdy jego wilgotność względna wynosi 100%. Dla powietrza zawierającego mniej pary wodnej niż to jest możliwe w danej temperaturze, a więc, gdy f Ę 100%, używa się zazwyczaj określenia „powietrze nienasycone".
Obliczając różnicę między prężnością pary wodnej nasyconej i prężnością pary znajdującej się
określa się w hPa lub w mm Hg.<br> Innym wskaźnikiem, będącym w powszechnym użyciu w meteorologii, służącym do określania wilgotności powietrza, jest wilgotność względna powietrza ( f ). Jest to stosunek prężności pary wodnej znajdującej się aktualnie w powietrzu w danej temperaturze do prężności pary wodnej nasyconej w tej samej temperaturze.<br><br> Często potocznie używa się określenia &#132;powietrze nasycone", gdy jego wilgotność względna wynosi 100%. Dla powietrza zawierającego mniej pary wodnej niż to jest możliwe w danej temperaturze, a więc, gdy f Ę 100%, używa się zazwyczaj określenia &#132;powietrze nienasycone".<br> Obliczając różnicę między prężnością pary wodnej nasyconej i prężnością pary znajdującej się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego