Typ tekstu: Książka
Autor: Janicka Bożena, Janda Krystyna
Tytuł: Gwiazdy mają czerwone pazury
Rok: 1998
jej oczach zawsze wrogami. Była Ona i Ja, ona mnie broniła, uważając, że wszyscy poza nią mnie krzywdzą i chcą mnie wykorzystać.
Mówiłam zawsze do niej: - Pani Honorato; ona zawsze do mnie - ty i do wszystkich moich znajomych. O moich mężach mówiła "Ón". Wchodziłam do domu i od razu dostawałam poufną informację szeptem... Ón śpi, Ónego nima, Ón ma gościa, ... "Ón" - wróg, obcy, zagrożenie. W jej chłopskiej mentalności - Pan - którego można i trzeba, traktować z przymrużeniem oka, a w każdym razie nie dopuszczać do tajemnic domowych.
Dopóki chodziła po moim domu w rozdeptanych kapciach, śpiewała od 500 rano "godzinki" na zmianę
jej oczach zawsze wrogami. Była Ona i Ja, ona mnie broniła, uważając, że wszyscy poza nią mnie krzywdzą i chcą mnie wykorzystać.<br>Mówiłam zawsze do niej: - Pani Honorato; ona zawsze do mnie - ty i do wszystkich moich znajomych. O moich mężach mówiła "Ón". Wchodziłam do domu i od razu dostawałam poufną informację szeptem... Ón śpi, Ónego nima, Ón ma gościa, ... "Ón" - wróg, obcy, zagrożenie. W jej chłopskiej mentalności - Pan - którego można i trzeba, traktować z przymrużeniem oka, a w każdym razie nie dopuszczać do tajemnic domowych.<br>Dopóki chodziła po moim domu w rozdeptanych kapciach, śpiewała od 500 rano "godzinki" na zmianę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!