Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 12.05
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1999
zgodził, P. uderzył go. "Dostał w pysk" - zeznali świadkowie. Inny policjant oberwał za zatrzymanie samochodu P. do kontroli. "I dostał z glana. Chyba nawet miał złamaną nogę" - wspominają policjanci. Ale też z niektórymi policjantami P. potrafił się ułożyć. Podczas śledztwa dotyczącego obrotu kradzionymi samochodami wyszło na jaw, że P. otrzymał poufne informacje od Jana A., wówczas zastępcy komendanta powiatowego policji w Puławach. Policjant ten został zwolniony z pracy, a w 1996 r. skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 5 lat zakazu pracy w policji. Obecnie Jan A. jest szefem ochrony w Zakładach Futrzarskich w Kurowie.
W kurowskim
zgodził, P. uderzył go. "Dostał w pysk" - zeznali świadkowie. Inny policjant oberwał za zatrzymanie samochodu P. do kontroli. "I dostał z glana. Chyba nawet miał złamaną nogę" - wspominają policjanci. Ale też z niektórymi policjantami P. potrafił się ułożyć. Podczas śledztwa dotyczącego obrotu kradzionymi samochodami wyszło na jaw, że P. otrzymał poufne informacje od Jana A., wówczas zastępcy komendanta powiatowego policji w Puławach. Policjant ten został zwolniony z pracy, a w 1996 r. skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 5 lat zakazu pracy w policji. Obecnie Jan A. jest szefem ochrony w Zakładach Futrzarskich w Kurowie.<br>W kurowskim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!