Typ tekstu: Książka
Autor: Kruczkowski Leon
Tytuł: Kordian i cham
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1932
nachylił się do ramienia generała Rautensztraucha, który komisji przewodniczył - - i szepnął mu kilka słów na ucho. Generał począł szybko przewracać w papierach leżących przed nim na stole; podjął wreszcie jeden z nich i przebiegł oczyma.
- To ptaszek nie lada, mon docteur! - rzekł krótko. - Mam ja tu piękny o nim raport poufny od pana prezesa wojewódzkiej komisji kaliskiej... Sam rzecz przedstawię jego cesarzewiczowskiej mości!
((...)) Nie wiedziałem o tym! - mruknął chirurg rozkładając ręce.
W tej chwili ruch się uczynił od drzwi, stuk licznych.
kroków i brzęczenie ostróg.
Wielki książę jawił się jak zwykle, w towarzystwie świty generałów i adiutantów.
Generał Rautensztrauch podszedł ku
nachylił się do ramienia generała Rautensztraucha, który komisji przewodniczył - - i szepnął mu kilka słów na ucho. Generał począł szybko przewracać w papierach leżących przed nim na stole; podjął wreszcie jeden z nich i przebiegł oczyma.<br>- To ptaszek nie lada, mon docteur! - rzekł krótko. - Mam ja tu piękny o nim raport poufny od pana prezesa wojewódzkiej komisji kaliskiej... Sam rzecz przedstawię jego cesarzewiczowskiej mości!<br>((...)) Nie wiedziałem o tym! - mruknął chirurg rozkładając ręce.<br>W tej chwili ruch się uczynił od drzwi, stuk licznych.<br>kroków i brzęczenie ostróg.<br>Wielki książę jawił się jak zwykle, w towarzystwie świty generałów i adiutantów.<br>Generał Rautensztrauch podszedł ku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!