Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
też spore szanse w kolejnych dziewięciu. Najbardziej zacięta walka ma się podobno rozegrać o Nevadę, New Hampshire, Wirginię Zachodnią, Missouri, Arizonę, Ohio i właśnie Florydę, a być może także Arkansas. I na tych stanach zapewne skoncentruje się kampania wyborcza obu kandydatów na prezydenta.
AP, REUTERS


Nigeria - Pakistan
Niedyskretny komunikat z poufnych rozmów o współpracy wojskowej
Wyszło szydło z worka

Pakistan zaproponował Nigerii pomoc "w umacnianiu sił zbrojnych i osiągnięciu potencjału nuklearnego" - oznajmiło wczoraj nigeryjskie Ministerstwo Obrony w komunikacie o wizycie delegacji armii pakistańskiej w Abudży.
Zaraz opublikowało jednak sprostowanie, twierdząc, iż wzmianka o współpracy nuklearnej była wynikiem błędu powstałego podczas redagowania
też spore szanse w kolejnych dziewięciu. Najbardziej zacięta walka ma się podobno rozegrać o &lt;name type="place"&gt;Nevadę&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;New Hampshire&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Wirginię Zachodnią&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Missouri&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Arizonę&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Ohio&lt;/&gt; i właśnie &lt;name type="place"&gt;Florydę&lt;/&gt;, a być może także &lt;name type="place"&gt;Arkansas&lt;/&gt;. I na tych stanach zapewne skoncentruje się kampania wyborcza obu kandydatów na prezydenta.<br>&lt;au&gt;AP, REUTERS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Nigeria&lt;/&gt; - &lt;name type="place"&gt;Pakistan&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Niedyskretny komunikat z poufnych rozmów o współpracy wojskowej&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Wyszło szydło z worka&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="place"&gt;Pakistan&lt;/&gt; zaproponował &lt;name type="place"&gt;Nigerii&lt;/&gt; pomoc &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"w umacnianiu sił zbrojnych i osiągnięciu potencjału nuklearnego"&lt;/&gt;&lt;/&gt; - oznajmiło wczoraj nigeryjskie &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Obrony&lt;/&gt; w komunikacie o wizycie delegacji armii pakistańskiej w &lt;name type="place"&gt;Abudży&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Zaraz opublikowało jednak sprostowanie, twierdząc, iż wzmianka o współpracy nuklearnej była wynikiem błędu powstałego podczas redagowania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!