Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i Turcji czy powrót greckich uchodźców na turecką północ wyspy. W tej ostatniej kwestii Grecy nie uzyskali satysfakcjonującego rozwiązania. Na północ będzie mogło wrócić tylko 45 tysięcy ze 180 tysięcy uchodźców. W dodatku Turcy domagali się, by na Cyprze nie obowiązywała unijna zasada swobodnego przepływu osób i, jak wynika z poufnych informacji, otrzymali w tej sprawie pewne obietnice.
Referendum odbędzie się 24 kwietnia w obu częściach wyspy jednocześnie. Większość Greków zamierza głosować przeciw. - To porozumienie nam nie daje nic, a im prawie wszystko - powiedziała agencji Reuters Christiana Chamatsu, studentka z Nikozji.
REUTERS, AFP, AP


Nieudana obława na byłego prezydenta Republiki Serbskiej
i &lt;name type="place"&gt;Turcji&lt;/&gt; czy powrót greckich uchodźców na turecką północ wyspy. W tej ostatniej kwestii Grecy nie uzyskali satysfakcjonującego rozwiązania. Na północ będzie mogło wrócić tylko 45 tysięcy ze 180 tysięcy uchodźców. W dodatku Turcy domagali się, by na &lt;name type="place"&gt;Cyprze&lt;/&gt; nie obowiązywała unijna zasada swobodnego przepływu osób i, jak wynika z poufnych informacji, otrzymali w tej sprawie pewne obietnice.<br>Referendum odbędzie się 24 kwietnia w obu częściach wyspy jednocześnie. Większość Greków zamierza głosować przeciw. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- To porozumienie nam nie daje nic, a im prawie wszystko&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedziała agencji &lt;name type="org"&gt;Reuters&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Christiana Chamatsu&lt;/&gt;, studentka z &lt;name type="place"&gt;Nikozji&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;REUTERS, AFP, AP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Nieudana obława na byłego prezydenta &lt;name type="place"&gt;Republiki Serbskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!