Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Mathesis Polska
Nr: 3-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1930
stawała się nieokreśloną. Abel bowiem nie miał żadnych środków utrzymania poza widokami otrzymania stanowiska akademickiego. Niewątpliwie było to wielkim błędem kolegjum uniwersyteckiego, które jednak można poniekąd usprawiedliwić młodym wiekiem Abela oraz faktem, że, pomimo wielu swych cennych prac, nie był jeszcze dostatecznie rozumiany, a więc i uznany przez miarodajne europejskie powagi naukowe.
Po dłuższym pobycie w Berlinie Abel udał się drogą okrężną do Paryża, omijając, jakeśmy już wspomnieli, Getyngę, gdzie podówczas królował Gauss. Do Paryża Abel przywoził swą już całkowicie wykończoną pracę, sławne twierdzenie Abela, które zamierzał przedstawić Akademji, celem wydrukowania w "Memoires des Savantes Etrangers".



Pracę tę uważał za największy
stawała się nieokreśloną. Abel bowiem nie miał żadnych środków utrzymania poza widokami otrzymania stanowiska akademickiego. Niewątpliwie było to wielkim błędem kolegjum uniwersyteckiego, które jednak można poniekąd usprawiedliwić młodym wiekiem Abela oraz faktem, że, pomimo wielu swych cennych prac, nie był jeszcze dostatecznie rozumiany, a więc i uznany przez miarodajne europejskie powagi naukowe.<br>Po dłuższym pobycie w Berlinie Abel udał się drogą okrężną do Paryża, omijając, jakeśmy już wspomnieli, Getyngę, gdzie podówczas królował Gauss. Do Paryża Abel przywoził swą już całkowicie wykończoną pracę, sławne &lt;hi&gt;twierdzenie Abela&lt;/&gt;, które zamierzał przedstawić Akademji, celem wydrukowania w "Memoires des Savantes Etrangers".<br><br>&lt;page nr=66&gt;<br><br>Pracę tę uważał za największy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego