Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Wielkopolski
Nr: 23/02
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1999
najbliższe dni przewiduje jednak mrozy. W Wielkopolsce zagrożenie powodziowe istnieje, ale zbiornik Jeziorsko powinien zapobiec przerwaniu wałów przez wodę.

W górnej części dorzecza Warty w śniegu zmagazynowanych jest około 450 milionów metrów sześciennych wody. Jego stopienie spowoduje dopływ około 260 milionów metrów wody do zbiornika Jeziorsko.

- W tej chwili obniżamy poziom wody w zbiorniku - mówi Bogdan Płuciennik, dyrektor Okręgowej Dyrekcji Gospodarki Wodnej w Poznaniu. - Przewidywaną falę Jeziorsko jest w stanie pochłonąć. Poznaniowi więc powódź nie powinna zagrozić - pod warunkiem, że nie nastąpi gwałtowna odwilż. Problemy mogą natomiast wystąpić na terenie dawnego województwa sieradzkiego.

Obecnie w górnym dorzeczu Warty woda znajduje się
najbliższe dni przewiduje jednak mrozy. W Wielkopolsce zagrożenie powodziowe istnieje, ale zbiornik Jeziorsko powinien zapobiec przerwaniu wałów przez wodę.<br><br> W górnej części dorzecza Warty w śniegu zmagazynowanych jest około 450 milionów metrów sześciennych wody. Jego stopienie spowoduje dopływ około 260 milionów metrów wody do zbiornika Jeziorsko.<br><br>- W tej chwili obniżamy poziom wody w zbiorniku - mówi Bogdan Płuciennik, dyrektor Okręgowej Dyrekcji Gospodarki Wodnej w Poznaniu. - Przewidywaną falę Jeziorsko jest w stanie pochłonąć. Poznaniowi więc powódź nie powinna zagrozić - pod warunkiem, że nie nastąpi gwałtowna odwilż. Problemy mogą natomiast wystąpić na terenie dawnego województwa sieradzkiego.<br><br>Obecnie w górnym dorzeczu Warty woda znajduje się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego