Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
10 latach Ukraina powróciła do debat telewizyjnych. W 1994 roku pojedynek na małym ekranie stoczyli główni kandydaci na prezydenta Leonid Krawczuk i Leonid Kuczma. Jednak ówczesna debata nie miała takiego zasięgu i znaczenia.
NOT. TA.S.Wasyl Zoria, redaktor naczelny czasopisma "Narodnyj Deputat"

Ta debata przejdzie do historii jako pewien precedens. Jeżeli podążymy w kierunku europejskim i demokratycznym, debaty telewizyjne staną się stałym elementem kultury politycznej na Ukrainie.
Moim zdaniem Juszczenko zwyciężył. Przełom nastąpił pod koniec spotkania, gdy Janukowycz zaczął odpowiadać w języku rosyjskim. Zapewne doradzili mu to rosyjscy stratedzy, którzy chcieli, by premier zaprezentował się jako przedstawiciel nowej władzy oskarżający
10 latach Ukraina powróciła do debat telewizyjnych. W 1994 roku pojedynek na małym ekranie stoczyli główni kandydaci na prezydenta Leonid Krawczuk i Leonid Kuczma. Jednak ówczesna debata nie miała takiego zasięgu i znaczenia.<br>&lt;au&gt;NOT. TA.S.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wasyl Zoria, redaktor naczelny czasopisma "Narodnyj Deputat"&lt;/&gt;<br><br>Ta debata przejdzie do historii jako pewien precedens. Jeżeli podążymy w kierunku europejskim i demokratycznym, debaty telewizyjne staną się stałym elementem kultury politycznej na Ukrainie.<br>Moim zdaniem Juszczenko zwyciężył. Przełom nastąpił pod koniec spotkania, gdy Janukowycz zaczął odpowiadać w języku rosyjskim. Zapewne doradzili mu to rosyjscy stratedzy, którzy chcieli, by premier zaprezentował się jako przedstawiciel nowej władzy oskarżający
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!