Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 26.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
na to Eizenstat. Polscy dyplomaci nadal jednak liczą, że nasz kraj będzie mógł oczekiwać wsparcia w tej sprawie ze strony USA.

- Warto pamiętać, że w przypadku pozwów przeciwko niemieckim koncernom rząd USA od początku deklarował wystosowanie Statement of Interest (dokumentu, który zwiększa szanse oddalenia pozwów - przyp. red.) - podkreśla Jałowiecki.


Groźny precedens


Polska zabiega o poparcie rządu USA od grudnia, bo wyrok sądu w Chicago, który we wrześniu ub.r. oddalił jeden z żydowskich pozwów, jest tylko pozornie korzystny dla naszego kraju. Sąd nie powołał się bowiem, tak jak domagali się tego nasi prawnicy, na tzw. immunitet absolutny, przysługujący suwerennemu państwu i
na to Eizenstat. Polscy dyplomaci nadal jednak liczą, że nasz kraj będzie mógł oczekiwać wsparcia w tej sprawie ze strony USA. <br><br>- Warto pamiętać, że w przypadku pozwów przeciwko niemieckim koncernom rząd USA od początku deklarował wystosowanie &lt;foreign&gt;Statement of Interest&lt;/&gt; (dokumentu, który zwiększa szanse oddalenia pozwów - przyp. red.) - podkreśla Jałowiecki. <br><br><br>&lt;tit&gt;Groźny precedens<br>&lt;/&gt;<br><br>Polska zabiega o poparcie rządu USA od grudnia, bo wyrok sądu w Chicago, który we wrześniu ub.r. oddalił jeden z żydowskich pozwów, jest tylko pozornie korzystny dla naszego kraju. Sąd nie powołał się bowiem, tak jak domagali się tego nasi prawnicy, na tzw. immunitet absolutny, przysługujący suwerennemu państwu i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!