Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 26.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
na to Eizenstat. Polscy dyplomaci nadal jednak liczą, że nasz kraj będzie mógł oczekiwać wsparcia w tej sprawie ze strony USA.

- Warto pamiętać, że w przypadku pozwów przeciwko niemieckim koncernom rząd USA od początku deklarował wystosowanie Statement of Interest (dokumentu, który zwiększa szanse oddalenia pozwów - przyp. red.) - podkreśla Jałowiecki.


Groźny precedens


Polska zabiega o poparcie rządu USA od grudnia, bo wyrok sądu w Chicago, który we wrześniu ub.r. oddalił jeden z żydowskich pozwów, jest tylko pozornie korzystny dla naszego kraju. Sąd nie powołał się bowiem, tak jak domagali się tego nasi prawnicy, na tzw. immunitet absolutny, przysługujący suwerennemu państwu i
na to Eizenstat. Polscy dyplomaci nadal jednak liczą, że nasz kraj będzie mógł oczekiwać wsparcia w tej sprawie ze strony USA. <br><br>- Warto pamiętać, że w przypadku pozwów przeciwko niemieckim koncernom rząd USA od początku deklarował wystosowanie &lt;foreign&gt;Statement of Interest&lt;/&gt; (dokumentu, który zwiększa szanse oddalenia pozwów - przyp. red.) - podkreśla Jałowiecki. <br><br><br>&lt;tit&gt;Groźny precedens<br>&lt;/&gt;<br><br>Polska zabiega o poparcie rządu USA od grudnia, bo wyrok sądu w Chicago, który we wrześniu ub.r. oddalił jeden z żydowskich pozwów, jest tylko pozornie korzystny dla naszego kraju. Sąd nie powołał się bowiem, tak jak domagali się tego nasi prawnicy, na tzw. immunitet absolutny, przysługujący suwerennemu państwu i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!