Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 26.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
miały charakteru gospodarczego. Chicagowski sędzia powołał się więc na tzw. immunitet ograniczony.

Według naszych informatorów stwarza to groźny precedens, ponieważ Polska w następnych procesach będzie musiała za każdym razem udowadniać, że przejęcie mienia żydowskiego nie miało charakteru gospodarczego. Otwiera to drogę dla innych adwokatów, którzy chcieliby pozwać Polskę.

Właśnie ten precedens zamierzają wykorzystać Mel Urbach i Ed Klein, którzy pozwali nas przed sądem w Nowym Jorku w imieniu 11 Żydów. Podobnie jak w Chicago domagają się zwrotu mienia przejętego przez rząd PRL po II wojnie światowej.

Jak dowiedziało się ŻYCIE, adwokaci "jedenastki" ciężko pracują nad odpowiedzią na polski wniosek o oddalenie
miały charakteru gospodarczego. Chicagowski sędzia powołał się więc na tzw. immunitet ograniczony. <br><br>Według naszych informatorów stwarza to groźny precedens, ponieważ Polska w następnych procesach będzie musiała za każdym razem udowadniać, że przejęcie mienia żydowskiego nie miało charakteru gospodarczego. Otwiera to drogę dla innych adwokatów, którzy chcieliby pozwać Polskę. <br><br>Właśnie ten precedens zamierzają wykorzystać Mel Urbach i Ed Klein, którzy pozwali nas przed sądem w Nowym Jorku w imieniu 11 Żydów. Podobnie jak w Chicago domagają się zwrotu mienia przejętego przez rząd PRL po II wojnie światowej. <br><br>Jak dowiedziało się ŻYCIE, adwokaci "jedenastki" ciężko pracują nad odpowiedzią na polski wniosek o oddalenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!