Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 26.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
miały charakteru gospodarczego. Chicagowski sędzia powołał się więc na tzw. immunitet ograniczony.

Według naszych informatorów stwarza to groźny precedens, ponieważ Polska w następnych procesach będzie musiała za każdym razem udowadniać, że przejęcie mienia żydowskiego nie miało charakteru gospodarczego. Otwiera to drogę dla innych adwokatów, którzy chcieliby pozwać Polskę.

Właśnie ten precedens zamierzają wykorzystać Mel Urbach i Ed Klein, którzy pozwali nas przed sądem w Nowym Jorku w imieniu 11 Żydów. Podobnie jak w Chicago domagają się zwrotu mienia przejętego przez rząd PRL po II wojnie światowej.

Jak dowiedziało się ŻYCIE, adwokaci "jedenastki" ciężko pracują nad odpowiedzią na polski wniosek o oddalenie
miały charakteru gospodarczego. Chicagowski sędzia powołał się więc na tzw. immunitet ograniczony. <br><br>Według naszych informatorów stwarza to groźny precedens, ponieważ Polska w następnych procesach będzie musiała za każdym razem udowadniać, że przejęcie mienia żydowskiego nie miało charakteru gospodarczego. Otwiera to drogę dla innych adwokatów, którzy chcieliby pozwać Polskę. <br><br>Właśnie ten precedens zamierzają wykorzystać Mel Urbach i Ed Klein, którzy pozwali nas przed sądem w Nowym Jorku w imieniu 11 Żydów. Podobnie jak w Chicago domagają się zwrotu mienia przejętego przez rząd PRL po II wojnie światowej. <br><br>Jak dowiedziało się ŻYCIE, adwokaci "jedenastki" ciężko pracują nad odpowiedzią na polski wniosek o oddalenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!