Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 0601
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
które mogą zrywać na ulicach krzyżyki z szyi lub wchodzić do prywatnych mieszkań i karać chrześcijan, gdy na ścianie wisi krzyż. Nie mogą jedynie kontrolować pałaców królewskich, terenów ambasad i specjalnych "gett" dla obcokrajowców. Robią tak, mimo że Koran nakazuje otaczać religie monoteistyczne opieką.
Wyrok w sprawie prezenterki to nadzwyczajny precedens. Jestem zaskoczona, że w ogóle doszło do procesu, bo sprawy rodzinne bardzo rzadko są w Arabii Saudyjskiej wywlekane na światło dzienne. Koran dopuszcza wprawdzie możliwość fizycznego karcenia krnąbrnej żony, ale zastrzega, by tej władzy nie nadużywać. Saudyjczyk złamał więc prawo religijne.
W skazaniu go pomogła jednak zapewne pozycja zawodowa żony
które mogą zrywać na ulicach krzyżyki z szyi lub wchodzić do prywatnych mieszkań i karać chrześcijan, gdy na ścianie wisi krzyż. Nie mogą jedynie kontrolować pałaców królewskich, terenów ambasad i specjalnych "gett" dla obcokrajowców. Robią tak, mimo że &lt;name type="tit"&gt;Koran&lt;/&gt; nakazuje otaczać religie monoteistyczne opieką.<br>Wyrok w sprawie prezenterki to nadzwyczajny precedens. Jestem zaskoczona, że w ogóle doszło do procesu, bo sprawy rodzinne bardzo rzadko są w &lt;name type="place"&gt;Arabii Saudyjskiej&lt;/&gt; wywlekane na światło dzienne. &lt;name type="tit"&gt;Koran&lt;/&gt; dopuszcza wprawdzie możliwość fizycznego karcenia krnąbrnej żony, ale zastrzega, by tej władzy nie nadużywać. Saudyjczyk złamał więc prawo religijne.&lt;/&gt;<br>&lt;who8&gt;W skazaniu go pomogła jednak zapewne pozycja zawodowa żony
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!