Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 0601
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
które mogą zrywać na ulicach krzyżyki z szyi lub wchodzić do prywatnych mieszkań i karać chrześcijan, gdy na ścianie wisi krzyż. Nie mogą jedynie kontrolować pałaców królewskich, terenów ambasad i specjalnych "gett" dla obcokrajowców. Robią tak, mimo że Koran nakazuje otaczać religie monoteistyczne opieką.
Wyrok w sprawie prezenterki to nadzwyczajny precedens. Jestem zaskoczona, że w ogóle doszło do procesu, bo sprawy rodzinne bardzo rzadko są w Arabii Saudyjskiej wywlekane na światło dzienne. Koran dopuszcza wprawdzie możliwość fizycznego karcenia krnąbrnej żony, ale zastrzega, by tej władzy nie nadużywać. Saudyjczyk złamał więc prawo religijne.
W skazaniu go pomogła jednak zapewne pozycja zawodowa żony
które mogą zrywać na ulicach krzyżyki z szyi lub wchodzić do prywatnych mieszkań i karać chrześcijan, gdy na ścianie wisi krzyż. Nie mogą jedynie kontrolować pałaców królewskich, terenów ambasad i specjalnych "gett" dla obcokrajowców. Robią tak, mimo że &lt;name type="tit"&gt;Koran&lt;/&gt; nakazuje otaczać religie monoteistyczne opieką.<br>Wyrok w sprawie prezenterki to nadzwyczajny precedens. Jestem zaskoczona, że w ogóle doszło do procesu, bo sprawy rodzinne bardzo rzadko są w &lt;name type="place"&gt;Arabii Saudyjskiej&lt;/&gt; wywlekane na światło dzienne. &lt;name type="tit"&gt;Koran&lt;/&gt; dopuszcza wprawdzie możliwość fizycznego karcenia krnąbrnej żony, ale zastrzega, by tej władzy nie nadużywać. Saudyjczyk złamał więc prawo religijne.&lt;/&gt;<br>&lt;who8&gt;W skazaniu go pomogła jednak zapewne pozycja zawodowa żony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!