Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zgody na tego typu "manifestację" malarstwa Tarasewicza.
- Projekt od początku był określany jako szalony. Już wówczas, gdy zgłosiliśmy go do konkursu, wiedzieliśmy, że jest to rodzaj utopii, która ma niewielkie szanse realizacji - mówiła w piątek kurator projektu Aneta Prasał.
Dodała, że władze Wenecji argumentowały m.in., iż nie mogą stwarzać precedensów tego typu pozwoleniami. Gdyby zgodziły się na projekt Tarasewicza, musiałyby prawdopodobnie zgodzić się także na projekt innego artysty, który chciał na czas Biennale zamienić plac Św. Marka w pole golfowe.
Sam Leon Tarasewicz nie uważa, żeby jego pomysł był "szalony". Nie wyjawił wcześniej swoich planów, gdyż projekty poszczególnych pawilonów są
zgody na tego typu "manifestację" malarstwa Tarasewicza.<br>- Projekt od początku był określany jako szalony. Już wówczas, gdy zgłosiliśmy go do konkursu, wiedzieliśmy, że jest to rodzaj utopii, która ma niewielkie szanse realizacji - mówiła w piątek kurator projektu Aneta Prasał.<br>Dodała, że władze Wenecji argumentowały m.in., iż nie mogą stwarzać precedensów tego typu pozwoleniami. Gdyby zgodziły się na projekt Tarasewicza, musiałyby prawdopodobnie zgodzić się także na projekt innego artysty, który chciał na czas Biennale zamienić plac Św. Marka w pole golfowe.<br>Sam Leon Tarasewicz nie uważa, żeby jego pomysł był "szalony". Nie wyjawił wcześniej swoich planów, gdyż projekty poszczególnych pawilonów są
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!