Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
winnego morderstwa berlińskiego inżyniera Bernta-Jürgena Brandesa, a także poćwiartowania i zjedzenia znacznej części jego ciała. Meiwes został jednak skazany na osiem i pół roku więzienia, tylko za zabójstwo.
Kanibalizm nie jest czynem przestępczym, gdyż w niemieckim kodeksie karnym brak odpowiedniej normy prawnej. - Osiągnęliśmy granice prawa karnego. Brak też jakichkolwiek precedensów - zwrócił uwagę sędzia Volker Müntze, gdy uzasadniał wyrok.
Biorąc pod uwagę możliwość przedterminowego zwolnienia za dobre sprawowanie, Meiwes może znaleźć się na wolności za cztery i pół roku. Wczorajszy wyrok przyjął z lekkim uśmiechem.
Sąd nie uznał argumentacji obrony starającej się udowodnić, iż inżynier z Berlina wyraził zgodę na pozbawienie
winnego morderstwa berlińskiego inżyniera &lt;name type="person"&gt;Bernta-Jürgena Brandesa&lt;/&gt;, a także poćwiartowania i zjedzenia znacznej części jego ciała. &lt;name type="person"&gt;Meiwes&lt;/&gt; został jednak skazany na osiem i pół roku więzienia, tylko za zabójstwo.&lt;/&gt;<br>Kanibalizm nie jest czynem przestępczym, gdyż w niemieckim kodeksie karnym brak odpowiedniej normy prawnej. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Osiągnęliśmy granice prawa karnego. Brak też jakichkolwiek precedensów&lt;/&gt;&lt;/&gt; - zwrócił uwagę sędzia &lt;name type="person"&gt;Volker Müntze&lt;/&gt;, gdy uzasadniał wyrok.<br>Biorąc pod uwagę możliwość przedterminowego zwolnienia za dobre sprawowanie, &lt;name type="person"&gt;Meiwes&lt;/&gt; może znaleźć się na wolności za cztery i pół roku. Wczorajszy wyrok przyjął z lekkim uśmiechem.<br>Sąd nie uznał argumentacji obrony starającej się udowodnić, iż inżynier z &lt;name type="place"&gt;Berlina&lt;/&gt; wyraził zgodę na pozbawienie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego