Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
żadnych tajnych porozumień. Wszystko, co zostało ustalone w poufnych rokowaniach, znalazło się w podpisanym porozumieniu.
Nie należy też lekceważyć prowadzonych przez dwa miesiące rokowań przy trzech stolikach (polityczny, gospodarczy i związkowy) i licznych podstolikach. Wzięło w nich udział, w charakterze negocjatorów i ekspertów, prawie 600 osób, co było wydarzeniem bez precedensu w dziejach Polski. Wypracowano przy nich wiele programów szczegółowych, następnie realizowanych.
Nikt chyba z zasiadających 6 lutego 1989 r. przy gigantycznych rozmiarów stole nie zdawał sobie sprawy, że bierze udział w ostatnim akcie istnienia systemu narzuconego Polsce przed 45 laty.
Gdy 5 kwietnia rozpoczynało się finalne posiedzenie Okrągłego Stołu, część
żadnych tajnych porozumień. Wszystko, co zostało ustalone w poufnych rokowaniach, znalazło się w podpisanym porozumieniu. <br>Nie należy też lekceważyć prowadzonych przez dwa miesiące rokowań przy trzech stolikach (polityczny, gospodarczy i związkowy) i licznych &lt;orig&gt;podstolikach&lt;/&gt;. Wzięło w nich udział, w charakterze negocjatorów i ekspertów, prawie 600 osób, co było wydarzeniem bez precedensu w dziejach Polski. Wypracowano przy nich wiele programów szczegółowych, następnie realizowanych. <br>Nikt chyba z zasiadających 6 lutego 1989 r. przy gigantycznych rozmiarów stole nie zdawał sobie sprawy, że bierze udział w ostatnim akcie istnienia systemu narzuconego Polsce przed 45 laty. <br>Gdy 5 kwietnia rozpoczynało się finalne posiedzenie Okrągłego Stołu, część
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego