Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
OIE (Międzynarodowe Biuro Epizootyczne) - we wspólnym oświadczeniu ostrzegły, że ptasia grypa może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi na całym świecie. Organizacje zaapelowały do państw bogatych i międzynarodowych instytucji finansowych, by udzieliły krajom dotkniętym przez zarazę pomocy w jej zwalczaniu. Przedstawiciele WHO przyznają, że tak szybka ofensywa choroby "nie ma precedensu w historii". Ptasia grypa obecna jest już w wielu krajach wschodniej Azji. Zabiła co najmniej 10 osób. Jak powiedział Shigeru Omi z WHO, istnieje prawdopodobieństwo, że epidemia przerodzi się w globalną pandemię, która zabije miliony ludzi.
(Ł.K, PAP)


Kłopoty premiera Szwecji

Od kilku dni kancelaria premiera Szwecji bombardowana jest
OIE&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;Międzynarodowe Biuro Epizootyczne&lt;/&gt;) - we wspólnym oświadczeniu ostrzegły, że ptasia grypa może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi na całym świecie. Organizacje zaapelowały do państw bogatych i międzynarodowych instytucji finansowych, by udzieliły krajom dotkniętym przez zarazę pomocy w jej zwalczaniu. Przedstawiciele &lt;name type="org"&gt;WHO&lt;/&gt; przyznają, że tak szybka ofensywa choroby &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"nie ma precedensu w historii"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. Ptasia grypa obecna jest już w wielu krajach wschodniej &lt;name type="place"&gt;Azji&lt;/&gt;. Zabiła co najmniej 10 osób. Jak powiedział &lt;name type="person"&gt;Shigeru Omi&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;WHO&lt;/&gt;, istnieje prawdopodobieństwo, że epidemia przerodzi się w globalną pandemię, która zabije miliony ludzi.<br>&lt;au&gt;(Ł.K, PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Kłopoty premiera &lt;name type="place"&gt;Szwecji&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Od kilku dni kancelaria premiera &lt;name type="place"&gt;Szwecji&lt;/&gt; bombardowana jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!