Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
role bez wyjątku są zresztą świetnie zagrane, i komendant policji, jedyny porządny w mieście, ale też świnia, i biznesmen z komsomolską przeszłością, i ciotka z Ukrainy, cała w dżinsach. Zbiorowy ów trud wykonawczy został doceniony przez jury, które przyznało zespołową nagrodę aktorską, co, o ile mi wiadomo, jest decyzją bez precedensu w dziejach Cannes.

Krzyże na śmietniku

Wiarołomni - bergmanowski moralitet w reżyserii Liv Ullmann

Najbardziej oryginalnym dziełem tegorocznego festiwalu był szwedzki film Roya Anderssona "Piosenki z drugiego piętra", wyróżniony ostatecznie Nagrodą Specjalną Jury, choć może zasługiwał nawet na coś więcej. Reżyser, przyznający się do fascynacji Bunuelem, podobnie jak nasz Marek Piwowski
role bez wyjątku są zresztą świetnie zagrane, i komendant policji, jedyny porządny w mieście, ale też świnia, i biznesmen z komsomolską przeszłością, i ciotka z Ukrainy, cała w dżinsach. Zbiorowy ów trud wykonawczy został doceniony przez jury, które przyznało zespołową nagrodę aktorską, co, o ile mi wiadomo, jest decyzją bez precedensu w dziejach Cannes.<br><br>&lt;tit&gt;Krzyże na śmietniku&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wiarołomni - bergmanowski moralitet w reżyserii Liv Ullmann&lt;/&gt;<br><br>Najbardziej oryginalnym dziełem tegorocznego festiwalu był szwedzki film Roya Anderssona "Piosenki z drugiego piętra", wyróżniony ostatecznie Nagrodą Specjalną Jury, choć może zasługiwał nawet na coś więcej. Reżyser, przyznający się do fascynacji Bunuelem, podobnie jak nasz Marek Piwowski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!