Typ tekstu: Książka
Autor: Owsiak Stanisław
Tytuł: Finanse publiczne
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1998
Po szóste, system finansów publicznych powinien tworzyć warunki do prowadzenia przez państwo polityki ekonomicznej, przemysłowej, rolnej itp.
Po siódme, system finansów publicznych powinien zapobiegać powstawaniu tzw. szarej strefy gospodarki przez tworzenie "szczelnego" systemu podatkowego i systemu celnego; do realizacji tego celu konieczny jest m.in. sprawnie działający aparat skarbowy oraz precyzyjne ustawy i przepisy podatkowe.
Po ósme, system finansów publicznych powinien umożliwiać sprawne gromadzenie środków publicznych, co zapewniają m.in. sprawne procedury uchwalania ustaw i uchwał budżetowych; jest to szczególnie ważne wobec obowiązującej reguły jednoroczności finansowania zadań społecznych i gospodarczych ze środków publicznych, zwłaszcza budżetowych.
Po dziewiąte, system finansów publicznych powinien
Po szóste, system finansów publicznych powinien tworzyć warunki do prowadzenia przez państwo polityki ekonomicznej, przemysłowej, rolnej itp. <br>Po siódme, system finansów publicznych powinien zapobiegać powstawaniu tzw. szarej strefy gospodarki przez tworzenie "szczelnego" systemu podatkowego i systemu celnego; do realizacji tego celu konieczny jest m.in. sprawnie działający aparat skarbowy oraz precyzyjne ustawy i przepisy podatkowe. <br>Po ósme, system finansów publicznych powinien umożliwiać sprawne gromadzenie środków publicznych, co zapewniają m.in. sprawne procedury uchwalania ustaw i uchwał budżetowych; jest to szczególnie ważne wobec obowiązującej reguły jednoroczności finansowania zadań społecznych i gospodarczych ze środków publicznych, zwłaszcza budżetowych. <br>Po dziewiąte, system finansów publicznych powinien
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego