Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
powtórzyć lot. Każdy doskonale wie, że już po wykonaniu pierwszego przelotu nad obiektem zwiadowca się demaskuje, a podczas drugiego zwykle bywa zestrzelonym przez środki obrony przeciwlotniczej przeciwnika. a zatem i nadmierna ostrożność może prowadzić w konsekwencji do znacznego wzrostu ryzyka realizacji rozpoznawczej misji.
Właśnie z tych względów tak ważne jest precyzyjne określenie granicy między ryzykiem a zagrożeniem bezpieczeństwa lotu.
Trzeba bardzo precyzyjnie odróżnić ryzyko konieczne i możliwe. Wtedy można jasno ocenić możliwość jego zastosowania. Ryzyko nie przynosi jedynie sukcesu czasem i przykrą porażkę.

4. Szukać i znajdować

Doświadczony pilot-zwiadowca niepostrzeżenie dla przeciwnika stara się przeniknąć w głąb jego terytorium. Przez
powtórzyć lot. Każdy doskonale wie, że już po wykonaniu pierwszego przelotu nad obiektem zwiadowca się demaskuje, a podczas drugiego zwykle bywa zestrzelonym przez środki obrony przeciwlotniczej przeciwnika. a zatem i nadmierna ostrożność może prowadzić w konsekwencji do znacznego wzrostu ryzyka realizacji rozpoznawczej misji.<br>Właśnie z tych względów tak ważne jest precyzyjne określenie granicy między ryzykiem a zagrożeniem bezpieczeństwa lotu.<br>Trzeba bardzo precyzyjnie odróżnić ryzyko konieczne i możliwe. Wtedy można jasno ocenić możliwość jego zastosowania. Ryzyko nie przynosi jedynie sukcesu czasem i przykrą porażkę.<br><br>&lt;tit&gt;4. Szukać i znajdować&lt;/&gt;<br><br>Doświadczony pilot-zwiadowca niepostrzeżenie dla przeciwnika stara się przeniknąć w głąb jego terytorium. Przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego