Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
tylko w stosunku do pojazdów, ustala Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 lutego 1993 r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów. Rozporządzenie to stanowi, że zadymienie spalin pojazdu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, mierzone przy swobodnym przyspieszaniu silnika w zakresie od prędkości biegu jałowego do maksymalnej prędkości obrotowej, wyrażone w postaci współczynnika pochłaniania światła, nie może przekroczyć: 2,5 m1 dla silników wolnossących, 3,0 m1 dla silników z turbodoładowaniem.
Wymagania wynikające z obu wymienionych rozporządzeń są porównywalne. Bowiem siedemdziesięcioprocentowe zadymienie spalin, według skali dymomierza, odpowiada współczynnikowi pochłaniania światła równemu 3,0 m1.
Dodatek 48 do porozumienia [39
tylko w stosunku do pojazdów, ustala Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 lutego 1993 r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów. Rozporządzenie to stanowi, że zadymienie spalin pojazdu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, mierzone przy swobodnym przyspieszaniu silnika w zakresie od prędkości biegu jałowego do maksymalnej prędkości obrotowej, wyrażone w postaci współczynnika pochłaniania światła, nie może przekroczyć: 2,5 m1 dla silników wolnossących, 3,0 m1 dla silników z turbodoładowaniem.<br>Wymagania wynikające z obu wymienionych rozporządzeń są porównywalne. Bowiem siedemdziesięcioprocentowe zadymienie spalin, według skali dymomierza, odpowiada współczynnikowi pochłaniania światła równemu 3,0 m1.<br>Dodatek 48 do porozumienia [39
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego