Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
rządzących zakulisowo "onych" do zrobienia kampanii w mediach tłumaczącej, że jedyną różnicą pomiędzy PRL i III Rzeczą-pospolitą jest to, że "czarni" zastąpili obecnie "czerwonych".
Rekapitulując: w roku 1991 trwała pewna histeria antyklerykalna, a w bardzo niedojrzałej polskiej demokracji każda uwaga o ograniczaniu wolności czy też mówienie o etycznych ocenach procedur demokratycznych odbierane były jako fundamentalizm. Do takiej właśnie Polski przyjeżdża Papież i mówi: zdobycie wolności to jeszcze za mało, trzeba umieć z niej dobrze korzystać. Sama wolność wypowiedzi, wolność słowa nie wystarcza; trzeba też umieć wziąć odpowiedzialność za wypowiadane przez siebie słowa.

„Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiedziane
rządzących zakulisowo "onych" do zrobienia kampanii w mediach tłumaczącej, że jedyną różnicą pomiędzy PRL i III Rzeczą-pospolitą jest to, że "czarni" zastąpili obecnie "czerwonych".<br>Rekapitulując: w roku 1991 trwała pewna histeria antyklerykalna, a w bardzo niedojrzałej polskiej demokracji każda uwaga o ograniczaniu wolności czy też mówienie o etycznych ocenach procedur demokratycznych odbierane były jako fundamentalizm. Do takiej właśnie Polski przyjeżdża Papież i mówi: zdobycie wolności to jeszcze za mało, trzeba umieć z niej dobrze korzystać. Sama wolność wypowiedzi, wolność słowa nie wystarcza; trzeba też umieć wziąć odpowiedzialność za wypowiadane przez siebie słowa.<br><br>&lt;q&gt;&#132;Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiedziane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego