Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na banki. Najbardziej znany polski rejestr dawców szpiku - Fundacja Urszuli Jaworskiej, toczy np. sądowy spór z Dziecięcym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, bo ten nie chciał zapłacić fundacji za udostępnienie szpiku do przeszczepu. Problem polega na tym, że FUJ wystawiła rachunek na 334 tys. zł (refundacja sięga 20 tys. i tyle procedura powinna kosztować).

Prześledzenie procedury tłumaczy, dlaczego w kraju, w którym przeszczep szpiku jest refundowany przez państwo, dziesiątki ludzi zbiera na ten cel pieniądze: nikt nie jest pewien, czy należną mu refundację otrzyma, nikt nie wie, czy biurokratyczna machina ruszy dostatecznie sprawnie.

Wśród rozpaczliwych, wołających o pomoc ogłoszeń w Internecie można
na banki. Najbardziej znany polski rejestr dawców szpiku - Fundacja Urszuli Jaworskiej, toczy np. sądowy spór z Dziecięcym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, bo ten nie chciał zapłacić fundacji za udostępnienie szpiku do przeszczepu. Problem polega na tym, że FUJ wystawiła rachunek na 334 tys. zł (refundacja sięga 20 tys. i tyle procedura powinna kosztować).<br><br>Prześledzenie procedury tłumaczy, dlaczego w kraju, w którym przeszczep szpiku jest refundowany przez państwo, dziesiątki ludzi zbiera na ten cel pieniądze: nikt nie jest pewien, czy należną mu refundację otrzyma, nikt nie wie, czy biurokratyczna machina ruszy dostatecznie sprawnie.<br><br>Wśród rozpaczliwych, wołających o pomoc ogłoszeń w Internecie można
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego