Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
powołanie nowej Komisji. - Potrzebuję więcej czasu. Swoje propozycje będę mógł przedstawić za kilka tygodni - powiedział.
Część sali zareagowała entuzjastycznie. Potem socjaliści i Zieloni zaprzeczali oskarżeniom o triumfalizm, ale po uśmiechach widać było, że czują się zwycięzcami.
Po raz pierwszy w historii Parlament doprowadził do zmian w Komisji. Do tej pory procedura przesłuchań komisarzy i głosowania były formalnością. Deputowani akceptowali wybór dokonany przez szefów rządów, którzy wyznaczają członków Komisji Europejskiej.
Przyczyną kryzysu stał się włoski kandydat na komisarza spraw wewnętrznych i sprawiedliwości Rocco Buttiglione. Nazwanie homoseksualizmu grzechem, a kobiet wychowujących samotnie dzieci złymi matkami rozsierdziło nie tylko partie lewicowe, ale i liberałów
powołanie nowej &lt;name type="org"&gt;Komisji&lt;/&gt;. - Potrzebuję więcej czasu. Swoje propozycje będę mógł przedstawić za kilka tygodni - powiedział.<br>Część sali zareagowała entuzjastycznie. Potem socjaliści i &lt;name type="org"&gt;Zieloni&lt;/&gt; zaprzeczali oskarżeniom o triumfalizm, ale po uśmiechach widać było, że czują się zwycięzcami.<br>Po raz pierwszy w historii &lt;name type="org"&gt;Parlament&lt;/&gt; doprowadził do zmian w &lt;name type="org"&gt;Komisji&lt;/&gt;. Do tej pory procedura przesłuchań komisarzy i głosowania były formalnością. Deputowani akceptowali wybór dokonany przez szefów rządów, którzy wyznaczają członków &lt;name type="org"&gt;Komisji Europejskiej&lt;/&gt;.<br>Przyczyną kryzysu stał się włoski kandydat na komisarza spraw wewnętrznych i sprawiedliwości &lt;name type="person"&gt;Rocco Buttiglione&lt;/&gt;. Nazwanie homoseksualizmu grzechem, a kobiet wychowujących samotnie dzieci złymi matkami rozsierdziło nie tylko partie lewicowe, ale i liberałów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego