Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.28 (213)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przyjmowałem do siebie pretensje naszych żołnierzy o to, że gdy oni ryzykują zdrowiem i życiem na amerykańskiej wojnie z terroryzmem, Ameryka zaostrza jeszcze przepisy kontroli granicznej wobec Polaków. Jest to tym boleśniejsze, że nowe regulacje - szczególnie wobec krajów europejskich - są niepotrzebne i nie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa USA.
Nowa procedura - pozostawienie elektronicznego odcisku palca i zdjęcia - dotyczy tych krajów, których obywatele potrzebują wizy do USA. A więc Bogu ducha winni Polacy, Czesi, Litwini czy Bułgarzy będą zapychali amerykańskie bazy danych tetrabitami kodu, który umożliwi superkomputerom sprawdzenie, czy aby któraś studentka lub murarz nie jest terrorystą od bin Ladena.
A gdzie
przyjmowałem do siebie pretensje naszych żołnierzy o to, że gdy oni ryzykują zdrowiem i życiem na amerykańskiej wojnie z terroryzmem, Ameryka zaostrza jeszcze przepisy kontroli granicznej wobec Polaków. Jest to tym boleśniejsze, że nowe regulacje - szczególnie wobec krajów europejskich - są niepotrzebne i nie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa USA.<br>Nowa procedura - pozostawienie elektronicznego odcisku palca i zdjęcia - dotyczy tych krajów, których obywatele potrzebują wizy do USA. A więc Bogu ducha winni Polacy, Czesi, Litwini czy Bułgarzy będą zapychali amerykańskie bazy danych tetrabitami kodu, który umożliwi superkomputerom sprawdzenie, czy aby któraś studentka lub murarz nie jest terrorystą od bin Ladena.<br>A gdzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego