Typ tekstu: Książka
Autor: Witkiewicz Stanisław Ignacy
Tytuł: Dramaty wybrane
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1920
nie rozumiecie

męczarni trochę bardziej skomplikowanych ponad rozstrzygnięcie tego problemu.
KURKA
Dalej. Cóż jeszcze cię męczy?
EDGAR
Wiesz, jak nienawidzę realnego życia. Od rana zajmuję się interesami: konferencje w bankach, giełda, układy z dostawcami, rachunki. Dziś się zaczyna naprawdę. Ja jako biznesmen. Szczyt męczarni.
KURKA
To jest wszystko małe. ś propos, a cóż Tadzio?
EDGAR
Twój przedśmiertny podarunek...
KURKA
Przysięgam ci, że nigdy przedtem nie widziałam tego chłopca.
EDGAR
Fakty mówią przeciw tobie. Ale nie chcę rozbabrywać tej historii. Zresztą fakty nic mnie nie obchodzą. Więc nie jesteś jego matką?
KURKA
Wiesz przecież, że ja nie mogę być matką!
EDGAR
Zdarzają
nie rozumiecie<br>&lt;page nr=122&gt;<br>męczarni trochę bardziej skomplikowanych ponad rozstrzygnięcie tego problemu.<br> KURKA<br>Dalej. Cóż jeszcze cię męczy?<br> EDGAR<br>Wiesz, jak nienawidzę realnego życia. Od rana zajmuję się interesami: konferencje w bankach, giełda, układy z dostawcami, rachunki. Dziś się zaczyna naprawdę. Ja jako biznesmen. Szczyt męczarni.<br> KURKA<br>To jest wszystko małe. ś propos, a cóż Tadzio?<br> EDGAR<br>Twój przedśmiertny podarunek...<br> KURKA<br>Przysięgam ci, że nigdy przedtem nie widziałam tego chłopca.<br> EDGAR<br>Fakty mówią przeciw tobie. Ale nie chcę rozbabrywać tej historii. Zresztą fakty nic mnie nie obchodzą. Więc nie jesteś jego matką?<br> KURKA<br>Wiesz przecież, że ja nie mogę być matką!<br> EDGAR<br>Zdarzają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego