Typ tekstu: Książka
Autor: Rudniańska Joanna
Tytuł: Miejsca
Rok: 1999
oddychać.
- Pan chyba sądzi, że jestem cytryną, i chce mnie pan wycisnąć - powiedziała do niego po włosku, a on zaczął rozpływać się w zachwytach nad jej dowcipem i wykształceniem.
- Byłbym szczęśliwy, mogąc umrzeć tutaj - powiedział na koniec i oddalił się, aby poprzyciskać do siebie jedną z hostess, poprzebieranych za dziewiętnastowieczne prostytutki.
Trwała szalona, rozpasana zabawa. Na dziedzińcu między domami płonęły ogniska, piekły się łososie i barany. Na tych pogańskich misteriach, skrzyżowanych z weneckim karnawałem, królowały alkohol, taniec i seks. Było to bardziej podniecające niż gra na wyścigach lub ruletka - zabawa w miejscu do umierania, w hospicjum. Takim zabawom od kilku lat
oddychać.<br>- Pan chyba sądzi, że jestem cytryną, i chce mnie pan wycisnąć - powiedziała do niego po włosku, a on zaczął rozpływać się w zachwytach nad jej dowcipem i wykształceniem.<br>- Byłbym szczęśliwy, mogąc umrzeć tutaj - powiedział na koniec i oddalił się, aby poprzyciskać do siebie jedną z hostess, poprzebieranych za dziewiętnastowieczne prostytutki.<br>Trwała szalona, rozpasana zabawa. Na dziedzińcu między domami płonęły ogniska, piekły się łososie i barany. Na tych pogańskich misteriach, skrzyżowanych z weneckim karnawałem, królowały alkohol, taniec i seks. Było to bardziej podniecające niż gra na wyścigach lub ruletka - zabawa w miejscu do umierania, w hospicjum. Takim zabawom od kilku lat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!