Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
sieci handlowych, budynki są poddawane renowacji.
(PAP)Baptyści unikają płacenia podatków

podatki We wtorek agenci federalni zajęli kościół baptystów w Indianapolis. Instytucja jest winna fiskusowi ponad 6 milionów dolarów zaległych podatków. Pięciu baptystów, którzy nie podporządkowali się wezwaniom do opuszczenia świątyni, po prostu wyniesiono.
Kościół w Indianapolis od wielu lat prowadził spór z amerykańskim urzędem podatkowym, odmawiając odprowadzania podatków, m.in. od wynagrodzeń, oraz płacenia składek ubezpieczeniowych.
(PAP)Łotwa wysłała spiżowy prezent

pomnik Rada miejska Rygi zadecydowała we wtorek, że odnowiony pomnik rosyjskiego cara Piotra I zostanie przekazany Petersburgowi.
Urzędnicy nie mogli porozumieć się co do miejsca ustawienia pomnika rosyjskiego cara. Burmistrz
sieci handlowych, budynki są poddawane renowacji.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Baptyści unikają płacenia podatków&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;podatki&lt;/&gt; We wtorek agenci federalni zajęli kościół baptystów w Indianapolis. Instytucja jest winna fiskusowi ponad 6 milionów dolarów zaległych podatków. Pięciu baptystów, którzy nie podporządkowali się wezwaniom do opuszczenia świątyni, po prostu wyniesiono.<br>Kościół w Indianapolis od wielu lat prowadził spór z amerykańskim urzędem podatkowym, odmawiając odprowadzania podatków, m.in. od wynagrodzeń, oraz płacenia składek ubezpieczeniowych.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Łotwa wysłała spiżowy prezent&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;pomnik&lt;/&gt; Rada miejska Rygi zadecydowała we wtorek, że odnowiony pomnik rosyjskiego cara Piotra I zostanie przekazany Petersburgowi.<br>Urzędnicy nie mogli porozumieć się co do miejsca ustawienia pomnika rosyjskiego cara. Burmistrz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego