Typ tekstu: Książka
Autor: Jamroży Zygmunt
Tytuł: Beton i jego technologie
Rok: 2000
25 s).
Wpływ czasu mieszania na wytrzymałość R, na koszt K i efekt ekonomiczny E: t - czas mieszania
Przedłużanie czasu mieszania, gdy mieszanka jest już dobrze urobiona, nie podnosi efektu wytrzymałościowego, natomiast zużywa betoniarkę, tak że efekt ekonomiczny tego procesu jest wybitnie ujemny (rys. 17.5).
W wyjątkowych przypadkach (warunki prymitywne) dopuszcza się mieszania ręczne za pomocą łopat. Należy wtedy zachować następujący tok postępowania:
ułożyć i rozgarnąć na połowie podłoża roboczego (betonowe, blaszane lub z desek) odmierzoną ilość piasku,
posypać piasek potrzebną ilością cementu,
wymieszać cement z piaskiem przez przerzucenie na wolną część podłoża z dodatkowym przemieszaniem żelaznymi grabiami,
po otrzymaniu
25 s). <br>Wpływ czasu mieszania na wytrzymałość R, na koszt K i efekt ekonomiczny E: t - czas mieszania<br>Przedłużanie czasu mieszania, gdy mieszanka jest już dobrze urobiona, nie podnosi efektu wytrzymałościowego, natomiast zużywa betoniarkę, tak że efekt ekonomiczny tego procesu jest wybitnie ujemny (rys. 17.5). <br>W wyjątkowych przypadkach (warunki prymitywne) dopuszcza się mieszania ręczne za pomocą łopat. Należy wtedy zachować następujący tok postępowania:<br>ułożyć i rozgarnąć na połowie podłoża roboczego (betonowe, blaszane lub z desek) odmierzoną ilość piasku,<br>posypać piasek potrzebną ilością cementu,<br>wymieszać cement z piaskiem przez przerzucenie na wolną część podłoża z dodatkowym przemieszaniem żelaznymi grabiami,<br>po otrzymaniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego