Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 1
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
świata i w tych zawodach Polacy osiągnęli znakomite wyniki - Andrzej przywiózł stamtąd dwa złote medale: w biegu zjazdowym i slalomie. W slalomie gigancie zwyciężył Jan Gąsienica-Ciaptak, a Andrzej był trzeci. Potwierdził swoją znakomitą formę podczas mistrzostw świata w konkurencjach alpejskich w Are w Szwecji w roku 1954, kiedy to przebojowo wdarł się do pierwszej dziesiątki najlepszych alpejczyków świata - zajął 10. miejsce w biegu zjazdowym (czas 2 min. 06.2), 27 miejsce w slalomie gigancie (czas 2 min. 01.3) i 32 w slalomie. W czasie biegu zjazdowego w Are o mało co nie zderzył się z rosnącym obok trasy zjazdowej