Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Relaks i Kolekcjoner Polski
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1988
puszce lub plastikowym pojemniku. Bez pokarmu; spowolnienie w chłodzie procesów życiowych sprawia, że jest on zbędny. Przez kilka pierwszych dni (przynajmniej dwa) wodę należy wymieniać na czystą, bez wydalin.
Wielkość przynęty zależy od oczekiwanej zdobyczy. Na sandacza - główna ryba sezonu - najskuteczniejsze są żywce długości 6 do 8 cm. Większe nie przechodzą przez wąski przełyk, na mniejsze rzucają się sztuki niewymiarowe.
Zaczepić przynętę najlepiej za wargę lub nawet dwie (chłód ogranicza jej potrzeby oddechowe). Można i za grzbiet albo pod pierwszy twardy promień płetwy, albo koło niej, za mięsień; wtedy jednak rybka szybciej traci wigor.
Żywczyki gatunków ciążących ku dnu (kiełb, jazgarz
puszce lub plastikowym pojemniku. Bez pokarmu; spowolnienie w chłodzie procesów życiowych sprawia, że jest on zbędny. Przez kilka pierwszych dni (przynajmniej dwa) wodę należy wymieniać na czystą, bez wydalin. <br>Wielkość przynęty zależy od oczekiwanej zdobyczy. Na sandacza - główna ryba sezonu - najskuteczniejsze są żywce długości 6 do 8 cm. Większe nie przechodzą przez wąski przełyk, na mniejsze rzucają się sztuki niewymiarowe. <br>Zaczepić przynętę najlepiej za wargę lub nawet dwie (chłód ogranicza jej potrzeby oddechowe). Można i za grzbiet albo pod pierwszy twardy promień płetwy, albo koło niej, za mięsień; wtedy jednak rybka szybciej traci wigor. <br>Żywczyki gatunków ciążących ku dnu (kiełb, jazgarz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego