Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Malec poinformował, że jeśli dzieci odmawiają, zmusza się je do opuszczenia szkoły. Ministerstwo Oświaty odmówiło komentarza.
(PAP, Reuters)


Nie karać terrorystów, lecz zwalczać przyczyny zła

Szirin Ebadi, laureatka ubiegłorocznej Pokojowej Nagrody Nobla, uważa, że karanie tych, którzy są odpowiedzialni za zamachy terrorystyczne, nie sprawi, że świat pozbędzie się terrorystów. Wręcz przeciwnie, może jeszcze pogorszyć sytuację. - By rozwiązać problem terroryzmu, należy sięgnąć do jego źródeł - tłumaczy irańska prawniczka, której zdaniem Stany Zjednoczone wykorzystują ataki z 11 września jako zasłonę dymną, pretekst do łamania praw człowieka w walce z przeciwnikami na całym świecie.
(Reuters)


Stambuł w śniegu

Gwałtowne śnieżyce nawiedziły zachodnią część Turcji
Malec&lt;/&gt; poinformował, że jeśli dzieci odmawiają, zmusza się je do opuszczenia szkoły. &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Oświaty&lt;/&gt; odmówiło komentarza.<br>&lt;au&gt;(PAP, Reuters)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Nie karać terrorystów, lecz zwalczać przyczyny zła&lt;/&gt;<br><br>&lt;name type="person"&gt;Szirin Ebadi&lt;/&gt;, laureatka ubiegłorocznej Pokojowej Nagrody Nobla, uważa, że karanie tych, którzy są odpowiedzialni za zamachy terrorystyczne, nie sprawi, że świat pozbędzie się terrorystów. Wręcz przeciwnie, może jeszcze pogorszyć sytuację. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- By rozwiązać problem terroryzmu, należy sięgnąć do jego źródeł&lt;/&gt;&lt;/&gt; - tłumaczy irańska prawniczka, której zdaniem &lt;name type="place"&gt;Stany Zjednoczone&lt;/&gt; wykorzystują ataki z 11 września jako zasłonę dymną, pretekst do łamania praw człowieka w walce z przeciwnikami na całym świecie.<br>&lt;au&gt;(Reuters)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Stambuł&lt;/&gt; w śniegu&lt;/&gt;<br><br>Gwałtowne śnieżyce nawiedziły zachodnią część &lt;name type="place"&gt;Turcji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego