Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Wolności
Nr: 26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
Wall-Street rozpętał wojnę domową.
25 czerwca jego bandy, uzbrojone i wyekwipowane przez amerykańskich bankierów, rozpoczęły awanturnicze działania wojenne, nacierając na terytorium Północnej Korei.
Gdy ostrzeżenia rządu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej nie odniosły żadnego skutku, jednostki armii ludowej w obronie swej młodej republiki ruszyły do przeciwnatarcia. Pierwszego zaraz dnia odparły przeciwnika, rozbiły w puch jego przednie straże, które cofają się w nieładzie, i idąc naprzód - wyzwalają uciskany przez imperialistycznych najemników lud południowej Korei.
Na posiedzeniu Stałego Komitetu Najwyższej Rady Ludowej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej zapadła doniosła uchwała:

Wojna domowa, rozpętana przez łańcuchowego psa imperializmu amerykańskiego, pragnącego przekształcić Koreę w kolonię amerykańską
Wall-Street rozpętał wojnę domową. <br>25 czerwca jego bandy, uzbrojone i wyekwipowane przez amerykańskich bankierów, rozpoczęły awanturnicze działania wojenne, nacierając na terytorium Północnej Korei. <br>Gdy ostrzeżenia rządu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej nie odniosły żadnego skutku, jednostki armii ludowej w obronie swej młodej republiki ruszyły do przeciwnatarcia. Pierwszego zaraz dnia odparły przeciwnika, rozbiły w puch jego przednie straże, które cofają się w nieładzie, i idąc naprzód - wyzwalają uciskany przez imperialistycznych najemników lud południowej Korei.<br>Na posiedzeniu Stałego Komitetu Najwyższej Rady Ludowej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej zapadła doniosła uchwała: <br>&lt;gap&gt;<br>Wojna domowa, rozpętana przez łańcuchowego psa imperializmu amerykańskiego, pragnącego przekształcić Koreę w kolonię amerykańską
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego