Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
maskowanie wojsk przed rozpoznaniem z powietrza oraz rozśrodkowanie pododdziałów.

Przygotowanie dowódców

oddziałów i pododdziałów do dokonywania wnikliwej oceny sytuacji, w tym oceny zagrożenia ze strony przeciwnika powietrznego jest realizowane podczas ćwiczeń z wojskami, ćwiczeń dowódczo-sztabowych, treningów oraz ćwiczeń grupowych. W czasie oceny sytuacji dowódca oddziału (pododdziału) ocenia przede wszystkim przeciwnika naziemnego i powietrznego oraz wojska własne.
Ocenę przeciwnika powietrznego powinien on łączyć ściśle z oceną przeciwnika naziemnego. Pozwala to z dużym prawdopodobieństwem określić charakter działania środków napadu powietrznego i wynikające z tego zadania dla pododdziałów przeciwlotniczych oraz przedsięwzięcia powszechnej OPL.
W wyniku oceny zagrożenia powietrznego dowódca powinien określić:
* stopień zagrożenia
maskowanie wojsk przed rozpoznaniem z powietrza oraz &lt;orig&gt;rozśrodkowanie&lt;/&gt; pododdziałów.<br><br>&lt;tit&gt;Przygotowanie dowódców&lt;/&gt;<br><br>oddziałów i pododdziałów do dokonywania wnikliwej oceny sytuacji, w tym oceny zagrożenia ze strony przeciwnika powietrznego jest realizowane podczas ćwiczeń z wojskami, ćwiczeń dowódczo-sztabowych, treningów oraz ćwiczeń grupowych. W czasie oceny sytuacji dowódca oddziału (pododdziału) ocenia przede wszystkim przeciwnika naziemnego i powietrznego oraz wojska własne.<br>Ocenę przeciwnika powietrznego powinien on łączyć ściśle z oceną przeciwnika naziemnego. Pozwala to z dużym prawdopodobieństwem określić charakter działania środków napadu powietrznego i wynikające z tego zadania dla pododdziałów przeciwlotniczych oraz przedsięwzięcia powszechnej OPL.<br>W wyniku oceny zagrożenia powietrznego dowódca powinien określić:<br>* stopień zagrożenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego