Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
tygodni sentencji, że wprawdzie prawa nie złamał, ale pracował mało starannie i uchybienia jednak były, wywołały nową falę dyskusji o lustracji i o tym co po niej.

JANINA PARADOWSKA

Po procesach lustracyjnych Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy po raz pierwszy od dawna liczba zwolenników lustracji jest nieco mniejsza niż jej przeciwników. Opinia publiczna na dodatek zdaje się kierować zwykłą ciekawością i chęcią poznania życiorysów, nie wyciągając dalej idących wniosków, na przykład o nieprzydatności osób lustrowanych w życiu publicznym. To politycy i komentatorzy, pozostający bezkrytycznymi wielbicielami lustracji, mówią o moralnym oczyszczeniu, rozliczeniu, zadośćuczynieniu.

Aleksander Kwaśniewski

Po zakończonych procesach byłego i obecnego prezydenta
tygodni sentencji, że wprawdzie prawa nie złamał, ale pracował mało starannie i uchybienia jednak były, wywołały nową falę dyskusji o lustracji i o tym co po niej.&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;JANINA PARADOWSKA&lt;/&gt;<br><br>Po procesach lustracyjnych Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy po raz pierwszy od dawna liczba zwolenników lustracji jest nieco mniejsza niż jej przeciwników. Opinia publiczna na dodatek zdaje się kierować zwykłą ciekawością i chęcią poznania życiorysów, nie wyciągając dalej idących wniosków, na przykład o nieprzydatności osób lustrowanych w życiu publicznym. To politycy i komentatorzy, pozostający bezkrytycznymi wielbicielami lustracji, mówią o moralnym oczyszczeniu, rozliczeniu, zadośćuczynieniu.<br><br>&lt;tit&gt;Aleksander Kwaśniewski&lt;/&gt;<br><br>Po zakończonych procesach byłego i obecnego prezydenta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego