Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 05.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
szansę rozszerzenia na cały świat obszarów pomyślności i pokoju - napisali w przesłaniu przyjętym na zakończenie wrocławskiego zjazdu.
R.B.


Spalili flagę unijną

Niewielu członków ugrupowań narodowych przybyło w poniedziałek na Górę św. Anny z okazji rocznicy wybuchu III powstania śląskiego. Uroczystość, mająca w założeniu charakter narodowy, przekształciła się w manifestację przeciwników Unii Europejskiej. Wzięli w niej udział działacze Stowarzyszenia Narodowego im. Dmowskiego, Obozu Narodowo-Radykalnego i pogańskiej Zadrugi. W drodze pod pomnik Czynu Powstańczego skandowali hasła antyeuropejskie i antyżydowskie, kopali flagę Unii Europejskiej, którą następnie spalili. Policja nie interweniowała.
M.SZ.


Okradała szkołę

Księgowa z Zespołu Szkół nr 15 w Toruniu
szansę rozszerzenia na cały świat obszarów pomyślności i pokoju&lt;/&gt;&lt;/&gt; - napisali w przesłaniu przyjętym na zakończenie wrocławskiego zjazdu.<br>&lt;au&gt;R.B.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Spalili flagę unijną&lt;/&gt;<br><br>Niewielu członków ugrupowań narodowych przybyło w poniedziałek na &lt;name type="place"&gt;Górę św. Anny&lt;/&gt; z okazji rocznicy wybuchu III powstania śląskiego. Uroczystość, mająca w założeniu charakter narodowy, przekształciła się w manifestację przeciwników &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt;. Wzięli w niej udział działacze &lt;name type="org"&gt;Stowarzyszenia Narodowego im. Dmowskiego&lt;/&gt;, &lt;name type="org"&gt;Obozu Narodowo-Radykalnego&lt;/&gt; i pogańskiej &lt;name type="org"&gt;Zadrugi&lt;/&gt;. W drodze pod pomnik Czynu Powstańczego skandowali hasła antyeuropejskie i antyżydowskie, kopali flagę &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt;, którą następnie spalili. Policja nie interweniowała.<br>&lt;au&gt;M.SZ.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;Okradała szkołę&lt;/&gt;<br><br>Księgowa z &lt;name type="org"&gt;Zespołu Szkół nr 15&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Toruniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego