Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
grobem, a po zabiciu grzebie się ją razem z mężem czyli spala na wspólnym stosie chowa w jednej popielnicy - J.G.). Pozostałe małżonki uważają się za bardzo nieszczęśliwe, bo jest to dla nich największą hańbą.
Ostatnio dzięki inicjatywie archeologów z Biskupina przebadano duże cmentarzysko ciałopalne kultury łużyckiej z VI wieku przed naszą erą w pobliskiej Gąsawie (około 1,7 km w linii prostej od biskupińskiego osiedla obronnego z czasów prasłowian). Bogato wyposażone w przystawki gliniane groby popielnicowe w Gąsowie świadczą o zamożności chowanych na tym cmentarzysku mieszkańców prastarego Biskupina.
Jerzy Głosik

JESIENNE LIŚCIE
Któż z nas nie zna pięknej polskiej jesieni, z jej
grobem, a po zabiciu grzebie się ją razem z mężem&lt;/&gt; czyli spala na wspólnym stosie chowa w jednej popielnicy - J.G.). &lt;hi rend="italic"&gt;Pozostałe małżonki uważają się za bardzo nieszczęśliwe, bo jest to dla nich największą hańbą.&lt;/&gt;<br>Ostatnio dzięki inicjatywie archeologów z Biskupina przebadano duże cmentarzysko ciałopalne kultury łużyckiej z VI wieku przed naszą erą w pobliskiej Gąsawie (około 1,7 km w linii prostej od biskupińskiego osiedla obronnego z czasów prasłowian). Bogato wyposażone w przystawki gliniane groby popielnicowe w Gąsowie świadczą o zamożności chowanych na tym cmentarzysku mieszkańców prastarego Biskupina.<br>&lt;au&gt;Jerzy Głosik&lt;/&gt; &lt;page nr=26&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;JESIENNE LIŚCIE&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Któż z nas nie zna pięknej polskiej jesieni, z jej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego