Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Znak
Nr: 11
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1982
wojną światową - da się zauważyć jakaś ewolucja w charakterze pielgrzymek?
Kształtują się np. pielgrzymki stanowe i zawodowe, przybywają coraz liczniej grupy młodzieży szkolnej. Chrześcijańskie związki zawodowe pielgrzymują od 1907 roku (w 1913 znowu są zakazane).
Warto zwrócić uwagę na formacyjną rolę pielgrzymek, kładzie się. np. duży nacisk na pojednanie się przed wyruszeniem w drogę. Zwrot "brat" i "siostra" obowiązuje nie tylko w czasie drogi, ale także wszystkich, którzy się znajdują w obrębie sanktuarium. Niewątpliwie klimat pielgrzymki wpływa na kształtowanie się postaw miłości czy życzliwości wobec innych, na stosunek do biednych.
Kiedy przychodzi pielgrzymka galicyjska po rzezi Szeli, musi najpierw odbyć ekspiację
wojną światową - da się zauważyć jakaś ewolucja w charakterze pielgrzymek?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Kształtują się np. pielgrzymki stanowe i zawodowe, przybywają coraz liczniej grupy młodzieży szkolnej. Chrześcijańskie związki zawodowe pielgrzymują od 1907 roku (w 1913 znowu są zakazane).<br>Warto zwrócić uwagę na formacyjną rolę pielgrzymek, kładzie się. np. duży nacisk na pojednanie się przed wyruszeniem w drogę. Zwrot "brat" i "siostra" obowiązuje nie tylko w czasie drogi, ale także wszystkich, którzy się znajdują w obrębie sanktuarium. Niewątpliwie klimat pielgrzymki wpływa na kształtowanie się postaw miłości czy życzliwości wobec innych, na stosunek do biednych.<br>Kiedy przychodzi pielgrzymka galicyjska po rzezi Szeli, musi najpierw odbyć ekspiację
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego